ZAPRASZAMY
wt. - pt. 10-19
sob. 10-16

Skóra przez cały rok wymaga pielęgnacji, jednak po zimie może sprawiać różnego rodzaju problemy i wymagać z reguły wzmożonej uwagi. Na skórze twarzy często widoczne są efekty działania niekorzystnych czynników atmosferycznych takich jak: mróz, wiatr, suche i ciepłe powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach. Zima to również czas diety bogatej w tłuszcze i węglowodany, a ubogiej w witaminy i mikroelementy. Nie jest to obojętne dla naszego organizmu, w tym również skóry. Wszystkie te czynniki sprawiają, że po zimie wygląda ona szaro, jest zwiotczała, zmęczona, szorstka i niedotleniona. Z tego też powodu, właśnie szczególnie wiosną, skóra potrzebuje porcji wielu składników odżywczych zapewniających jej odnowę i rewitalizację. Musimy właściwie określić potrzeby skóry twarzy i całego ciała, a potem opracować odpowiedni plan działania. Przede wszystkim zacznij od zabiegu oczyszczania, polegającego na usunięciu zalegającego łoju, czyli tzw. zaskórników lub powstających w ich następstwie zmian grudkowo-krostkowych. Zabieg ten doskonale udrażnia gruczoły łojowe i normalizuje ich czynność, dzięki czemu Twoja skóra odzyska świeży i estetyczny wygląd. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż oczyszczona skóra znacznie lepiej wchłania podane preparaty kosmetyczne, co stanowi doskonałe wprowadzenie do planowanej serii zabiegów pielęgnacyjnych. Zabieg ten znajduje zastosowanie przy skórach mieszanych, tłustych, łojotokowych i trądzikowych.

Racjonalnym krokiem na drodze wiosennej odnowy skóry jest również zastosowanie peelingu. Niezależnie od tego, jakie kosmetyki pielęgnacyjne wybierzemy, warunkiem jego skuteczności jest umożliwienie transportu substancji biologicznie aktywnych w nim zawartych w głąb skóry. Należy zatem pamiętać, że podstawową funkcją wspomagającą i bardzo przydatną w wiosennej odnowie skóry jest złuszczenie warstwy rogowej naskórka. Dobór peelingu w dużym stopniu zależy od rodzaju cery. Do cery suchej, wrażliwej odpowiednie będą delikatne preparaty typu enzymatycznego, natomiast dla mieszanej i łojotokowej kosmetyki drobno- lub gruboziarniste. W celu oczyszczenia skóry i jej wiosennej odnowy polecam również preparaty na bazie kwasów AHA lub BHA, których działanie nie ogranicza się jedynie do usuwania zewnętrznych warstw naskórka. Aktywność tych związków jest wielokierunkowa: np. kwas salicylowy normalizuje wydzielanie sebum, zwęża pory, a kwas glikolowy posiada działanie antyoksydacyjne, stymuluje przebudowę skóry i działa odmładzająco. Produkty na bazie kwasów mogą być stosowane zarówno przy skórach z problemami trądzikowymi, tłustych, jak i z pierwszymi oznakami utraty jędrności czy pojawiania się zmarszczek. Pozytywny wpływ na skórę ma również mikrodermabrazja.

Oczyszczona skóra jest gotowa na przyjęcie aktywnych substancji, które powodują, iż skóra nabiera energii oraz blasku, których zimą często jej brakuje. Godne polecenia są kosmetyki bogate w witaminy i związki mineralne zawarte np. w produktach pochodzenia morskiego. Bardzo ważne dla skóry jest jej nawilżenie oraz podniesienie stopnia wilgotności. Znakomicie swoją rolę spełnią tutaj m.in. kwas hialuronowy, chitosan, homaryna czy eritritol. Składniki te uaktywniają procesy komórkowe, poprawiają elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki i przywracają cerze ładny koloryt.

Pamiętajmy, iż w okresie wiosenno-letnim coraz mocniej świeci słońce. Promienie UV mają niekorzystny wpływ na skórę. Powodują szybkie jej starzenie się, utratę elastyczności, pogrubienie warstwy rogowej, przebarwienia, rozszerzenie naczynek oraz nasilenie łojotoku. Zdecydowanie w tym okresie zalecam ochronę przed promieniami słonecznymi w postaci kremów z filtrami ochronnymi.

Zadbajmy również o nasze ciało, które pod osłoną ciepłej odzieży często wymaga intensywnej reanimacji. Istotnym problemem kosmetycznym i estetycznym jest dla wielu kobiet cellulit. Niezbędna do walki z tym problemem jest odpowiednia dieta uboga w węglowodany i tłuszcze, dostarczająca za to dużej ilości płynów, ułatwiających eliminację toksyn. Dieta powinna obfitować w witaminy, minerały i antyoksydanty, najlepiej naturalnego pochodzenia - warzywa, owoce. Ponadto w redukcji "pomarańczowej skórki" bardzo przydatna jest aktywność fizyczna. Pomocne będą także zabiegi pielęgnacyjne: peeling całego ciała, który usunie zrogowaciały naskórek oraz ułatwi penetrację kosmetyków nawilżających i antycellulitowych o działaniu poprawiającym mikrokrążenie, uszczelniającym naczynia krwionośne i eliminującym wodę z tkanek.

Wiosennej dbałości wymaga każda cera, bez względu na wiek. Optymalnie dobrane kosmetyki pielęgnacyjne wzmacniają system immunologiczny skóry i stymulują procesy naprawcze. Przywracają jej elastyczność, witalność i zdrowy wygląd. Warto pamiętać, że nawet najlepsze preparaty pielęgnacyjne nie są w stanie w ciągu jednego dnia zatuszować niekorzystnych zmian, jakie pojawiają się w skórze po zimie. Ważne jest zatem systematyczne i kompleksowe podejście do jej pielęgnacji. Dzięki temu nasza skóra będzie w doskonałej kondycji, a każda z nas poczuje się na wiosnę wyjątkowo atrakcyjna.

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu, który ma na celu podkreślić, wyostrzyć zarys ust, oczu lub brwi, a często po prostu skorygować pewne drobne niedociągnięcia urody.

Zabieg makijażu permanentnego jest bardzo bezpieczny i utrzymuje się w skórze od 2 do 5 lat, w zależności od intensywności użytego barwnika, który wprowadza się dużo płycej niż w tatuażu klasycznym.

31.07.2014
Więcej...
Mezoterapia Igłowa

jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu preparatów pod oczy, na twarz, szyję jak i na poszczególne obszarów ciała. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie. Mezoterapia igłowa przynosi znakomite rezultaty u pacjentów z delikatną, wiotką, odwodnioną a także dojrzałą skórą, która traci jędrność. To znakomita metoda na znaczącą poprawę kondycji skóry bez interwencji chirurgicznej.

14.06.2013
Więcej...