Zabiegi pielęgnacyjne na twarz

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to nowoczesna metoda łącząca technikę mikronakłuwania skóry z działaniem fal radiowych, które powodują mocne ogrzanie skóry właściwej. Dzięki temu połączeniu zabieg ten skutecznie stymuluje skórę do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny, przyczyniając się do wygładzenia zmarszczek,poprawy jędrności oraz redukcji blizn i rozstępów.

Określany jako „nieoperacyjny lifting” oddziałowuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy i wyrównanie powierzchni skóry.

STYMULACJE TKANKOWE: /zabiegi/

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to preparaty stosowane w medycynie estetycznej do iniekcji. Służące do odbudowy skóry poprzez stymulację komórek skóry, kolagenu i elastyny.

Działają przeciwstarzeniowo, ujędrniająco, poprawiają gęstość skóry. Wyróżniamy różne preparaty biostymulujące skórę, każdy z nich jest inny. Różnią się mechanizmem działania, zawartymi substancjami czynnymi, techniką iniekcji; ilością wymaganych zabiegów, obszarem podania oraz długością utrzymywania się rezultatów zabiegów.

Składnikami biostymulatorów są: kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, hydroksyapatyt wapnia, polinukleotydy, witaminy. Rodzaj preparatu zawsze indywidualnie dobierany jest do potrzeb pacjenta i rozwiązuje inny problem skórny.

Gen Factor

Gen Factor to innowacyjny preparat wykorzystywany w medycynie i kosmetologii komórkowej służący do kompleksowej odbudowy i regeneracji skóry. Wspomaga wzrost komórek i tkanek, dzięki stymulacji tworzenia się DNA. Pod jego wpływem skóra zaczyna wykształcać nie tylko nowe włókna kolagenowe, ale też całą macierz tkankową, łącznie z gaszeniem stanu zapalnego. Gen Factor służy do dużych i małych zadań, które mają na celu odbudowę skóry. Preparat posiada udokumentowane działanie od terapii przeciwstarzeniowej, trądziku, trudno gojących się ran (np. oparzenia, owrzodzenia), po blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, czy ubytki w tkankach.

Preprat GEN FACTOR jest tworzony z surowców najwyższej jakości pozyskiwanych naturalnie lub w specjalistycznych laboratoriach bio tech, odpowiadających aktualnym trendom badawczym farmakologii, biotechnologii, a także bardziej specjalistycznym dziedzinom jak nano-chemii farmaceutycznej, czy chemii supramolekularnej.

W dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej profiluje się jako bioaktywny dermokosmetyk, przeznaczony do pielęgnacji skóry, jej odbudowy i regeneracji.

Terapię Gen Factor również przeprowadzam w ramach regeneracji płytki paznokciowej tj: słabe, kruche paznokcie po hybrydzie, bądz przy schorzeniach płytki

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest stosowana jako skuteczna metoda przywracająca skórze piękny i zdrowy wygląd. Dzięki gęstemu nakłuwaniu skóry za pomocą cienkiej igły fibroblasty, czyli najważniejsze komórki skóry właściwej, zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny.

Wprowadzane podskórnie preparaty mogą mieć postać kwasu hialuronowego z dodatkiem różnych witamin i substancji czynnych.

Mezoterapia wykorzystuje dwa różne mechanizmy działania – oddziaływanie substancji wstrzykiwanych w skórę oraz ogniskowe gojenie się skóry i jej samoregenerację po licznych nakłuciach wykonanych podczas zabiegu.

Uzyskanie podobnych efektów przy użyciu kosmetyków jest niemożliwe.

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej:

 • alergia lub uczulenie na składniki zawarte w preparatach,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
 • stany zapalne skóry,
 • zaburzenia psychiczne,
 • terapia lekami przeciwkrzepliwymi (np. kwas acetylosalicylowy, heparyna, acenokumarol),
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • zła tolerancja iniekcji – płytko unaczyniona skóra, tendencje do powstawania bliznowców i zwłóknień,
 • ciąża i karmienie piersią.

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej preparat jest podawany za pomocą bardzo cienkiej igły w niewielkich odstępach. Ślady wkłucia igieł goją się w ciągu maksymalnie 3 dni – po tym czasie skóra odzyskuje zdrowy i naturalny wygląd. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Czas zabiegu: 1/ 1, 5 godziny

Koktail Monaco królewski lifting

Koktajl Monaco to zabieg bazujący na starannie dobranych proporcjach wyselekcjonowanych składników (w tym toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, peptydów i różnych witamin) oraz indywidualnie dobranej mezoterapi igłowej.

Koktajl Monaco wskazania:

 • głębokie zmarszczki, również mimiczne,
 • brak elastyczności i nawilżenia,
 • rozszerzone pory, naczynka,
 • zmniejszenie gęstości i elastyczności.

JPX3 Bio:

JPX3 Bio to preparat to przeprowadzenia zabiegów peelingujących o właściwościach rozjaśniających, regulujących przebarwienia, redukujących powierzchowne zmarszczki, nawilżających oraz wspierających w walce z trądzikiem i zaskórnikami. Dzięki zastosowaniu mieszanki kwasów: monochlorooctowego, kojowego i migdałowego oraz antyoksydantów uzyskujemy efekt gładkiej, rozjaśnionej i odświeżonej skóry. Efekty stosowania widoczne są już od pierwszego zabiegu. Preparat nadaje się do stosowania przez cały rok. Nie wywołuje frostu, zaczerwienienia ani intensywnego łuszczenia. Podczas terapii wykorzystuję rownież mezoterapię. 

Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen jest zabiegiem polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która nakłuwa skórę. Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu. Zabieg zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjecie specjalnie skoncentrowanych koktaili. Poprawia się mikrokrążenie i do tlenienie tkanek. Wyraźnie wzrasta napięcie skóry, zmarszczki mimiczne zaczynają się redukować a owal i kontur twarzy ulega zauważalnej poprawie.

Podczas zabiegu wykonuje sie mikroukłucia skóry za pomocą specjalistycznego kardridża, który zawiera zestaw 12 pulsujących igieł. Mikroigiełki te wnikają w skóre na głębokość od 0,25 mm do 2,5 mm, co umożliwia aplikację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.

Czas zabiegu: 1,5 godziny.

Mezotarapia mikroigłowa Skin Solution

Zabieg mezoterapii mikroigłowej Skin Solution pobudza i stymuluje naskórek, jego przepuszczalność zwiększa się wielokrotnie, dzięki czemu wysoko skoncentrowane składniki o odpowiedniej wielkości cząsteczki wnikają w niego głębiej i w wyższym stężeniu. Mechaniczna stymulacja w trzech różnych częstotliwościach pobudza receptory skóry, stymuluje lepsze krążenie oraz wymusza procesy regeneracyjne.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest bezpieczny dzięki sterylnej, jednorazowej końcówce, a nakłócia nie naruszają układu krwionośnego. Aplikator jest podłużny dzięki czemu zabieg jest precyzyjny i komfortowy w odczuciach dla Klienta.

Czas zabiegu: 1,5 godziny.

Peelingi chemiczne/ kwasy

W gabinecie wykorzystuję wiele rodzajów kwasów do twarzy, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do problemów skórnych, z którymi boryka się Klient.

Dzielone są na kilka grup różniących się między sobą przede wszystkim budową chemiczną oraz sposobem działania:

 • AHA (alfa-hydroksylowe), w skład których wchodzą kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, jabłkowy, a także pirogronowy. Najczęściej stosuje się je u osób z cerą mieszaną, suchą bądź dojrzałą w celu jej odświeżenia i oczyszczenia,
 • BHA (betahydrokwasy), do których zalicza się niezwykle popularny kwas salicylowy, sprawdzający się u osób borykających się z cerą trądzikową oraz tłustą, umożliwiający oczyszczenie cery oraz zredukowanie występowania bakterii,
 • PHA (poli-hydroksylowe), takie jak kwas laktobionowy, kwas askorbinowy oraz glukonolakton, szczególnie polecane do pracy na cerze wrażliwej oraz naczynkowej, dodatkowo ją wzmacniające.

Mikrodermabrazja diamentowa

PermanentnyMikrodermabrazja, nazywana też mikropeelingiem, to metoda mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą precyzyjnie kontrolowanego strumienia mikrokryształków. Jest to zabieg, który złuszcza, dotlenia i wzmacnia skórę, a dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu, pozwalając skutecznie pozbyć się takich niedoskonałości, jak np: zmarszczki, rozstępy, przebarwienia, a nawet blizny.

Zabieg błyskawicznie wygładza, rozświetla i oczyszcza skórę, poprawia jej koloryt, ma też działanie przeciwstarzeniowe.

Sam zabieg polega na wprowadzeniu barwnika miedzy naskórek a skórę właściwą przy pomocy profesjonalnego urządzenia wyposażonego w sterylne, jednorazowe igły.

Jest polecany do wszystkich rodzajów skóry i w każdym wieku. Oczywiście z pewnymi wyjątkami.

Czas zabiegu: około 1,5 godziny.

Sonoforeza/ ultradźwięki

Sonoforeza to zabieg kosmetyczny wykorzystujący ultradźwięki. Z tego względu jest on określany mianem „masażu ultradźwiękowego” lub „mikromasażu”. Ultradźwięki (fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości) poprawiają przepuszczalność błon komórkowych. W ten sposób ułatwiają substancjom odżywczym zawartym w preparatach kosmetycznych przeniknięcie w głębokie warstwy skóry. Ultradźwięki korzystnie wpływają też na przepływ limfy i metabolizm komórek.

W moim gabinecie wiele zabiegów poprzedza właśnie sonoforeza. Należą do nich m.in. peelingi chemiczne i mechaniczne. Dzięki temu skóra zostaje przygotowana do przyjęcia substancji odżywczych.

STYMULACJE TKANKOWE: /zabiegi/

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to preparaty stosowane w medycynie estetycznej do iniekcji. Służące do odbudowy skóry poprzez stymulację komórek skóry, kolagenu i elastyny.

Działają przeciwstarzeniowo, ujędrniająco, poprawiają gęstość skóry. Wyróżniamy różne preparaty biostymulujące skórę, każdy z nich jest inny. Różnią się mechanizmem działania, zawartymi substancjami czynnymi, techniką iniekcji; ilością wymaganych zabiegów, obszarem podania oraz długością utrzymywania się rezultatów zabiegów.

Składnikami biostymulatorów są: kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, hydroksyapatyt wapnia, polinukleotydy, witaminy. Rodzaj preparatu zawsze indywidualnie dobierany jest do potrzeb pacjenta i rozwiązuje inny problem skórny.

Oczyszczanie mechaniczne twarzy

Oczyszczanie twarzy jest najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, który każdy z nas, bez względu na kondycję cery powinien wprowadzić do swojej regularnej pielęgnacji. Zabieg niesie za sobą wiele korzyści. Oprócz usuwania toksyn, zanieczyszczeń, martwych komórek i nadmiaru sebum, aktywizuje cerę do odnowy — nawilża, odżywia i zdecydowanie poprawia kondycję skóry twarzy.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki/ kosmetologa to zabieg, który warto wpisać sobie na stałe w kalendarz pielęgnacyjnych zabiegów. Jego zadaniem jest regularne odświeżanie skóry oraz usuwanie zanieczyszczeń, a także pobudzenie włókien elastynowych i kolagenowych, a w efekcie wzmocnienie skóry twarzy oraz poprawa jej kondycji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że skóra „pracuje” przez cały dzień, jest organem wydalniczym. Razem z potem usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki skóry. Około 30 – 35 roku życia metabolizm skóry spowalnia, wówczas warto korzystać z zabiegów oczyszczających, bo czysta cera może nie tylko prawidłowo oddychać, ale także jest bardziej odporna na choroby.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu oczyszczania twarzy:

 • choroby bakteryjne skóry,
 • trądzik różowaty,
 • wirusowe zapalenie skóry,
 • tworzenie się bliznowców.

Czas zabiegu: 1, 5 godziny